Dziś jest: 23.09.2018

Wiadomości: 7

Reklama

Ciekawe strony

Biznes

"Zwykli ciułacze" kontra gigantyczne banki. Obligatariusze GetBack proszą bankowców o pomoc

Sun, 23 Sep 2018 19:21:09 +0200

6 prezesów największych banków w Polsce właśnie otrzymało list od poszkodowanych obligatariuszy GetBack. Proszą o jedno - by banki wzięły na siebie część strat. - Czy naprawdę uważacie, że układ, w którym to wyłącznie my, obligatariusze indywidualni, ponosimy cały koszt (…) będzie sprawiedliwy? - piszą. Publikujemy korespondencję poszkodowanych z bankami.

Śląsk się zmienia. Priorytetem rozwój kolei w regionie

Sun, 23 Sep 2018 18:11:44 +0200

- Od roku pracujemy nad tym, jak powinna wyglądać komunikacja publiczna na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. Jednym z głównych zadań jakie przed sobą stawiamy jest stworzenie kolei aglomeracyjnej - powiedział mone.pl Kazimierz Karolczak, prezes zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Rewolucja na Śląsku. Górnictwo traci prym, ważniejsza jest produkcja aut

Sun, 23 Sep 2018 16:29:46 +0200

- Niewiele osób wie, że na Śląsku świetnie rozwija się segment związany z motoryzacją. Jest on już większy od przemysłu wydobywczego - powiedział money.pl Włodzimierz Hrymniak, Dyrektor Departamentu Programów Sektorowych w Polskim Funduszu Rozwoju.

Wsi spokojna, wsi wesoła. Rząd w najnowszym spocie wychwala rolników

Sun, 23 Sep 2018 16:00:19 +0200

"Polska zawsze mogła polegać na chłopach i rolnikach, nigdy nie zawiedli. Polska wieś zachowała to, co w życiu najważniejsze. Bóg, honor i ojczyzna". Tak kancelaria premiera puszcza oko do rolników.

Amerykańska baza za 2 mld dolarów? "Stać nas na nią"

Sun, 23 Sep 2018 13:42:49 +0200

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów przekonuje, że rząd stać na inwestycje związane z budową bazy wojska USA w Polsce. „Dwa miliardy dolarów nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa" - powiedział Jacek Sasin.

Zostawiły korporację i rzuciły wyzwanie dyskontom. Wszystko przez... mrożony chleb

Sun, 23 Sep 2018 13:42:03 +0200

Pracownia chleba z prawdziwymi, rzemieślniczymi wypiekami na zakwasie, w całości produkowanymi na miejscu. To pomysł na biznes Matyldy Kustry i Marty Baczyńskiej-Kaczmarek, właścicielek firmy "Bread Morning" z warszawskich Kabat. - Nasza mała piekarnia jest alternatywą dla pieczywa odmrażanego i masowego - podkreślają wspólniczki, które postanowiły rzucić wyzwanie okolicznym dyskontom. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

Najstarsze firmy w Polsce. Jest ich kilkaset i mają się czym chwalić

Sun, 23 Sep 2018 12:16:06 +0200

Kopalnia soli w Wieliczce? Od kilkunastu lat nie ma nic wspólnego z produkcją soli. Browar w Warce? Należy obecnie do holenderskiego koncernu. Może Wedel? Najstarsza marka czekolady w Polsce kontrolowana jest przez Japończyków. Czy można w takim razie w ogóle wskazać najstarsze polskie biznesy? Można i to nawet kilkaset.

Piotr i Paweł, Tesco, Małpka. Z handlowej mapy Polski znikają kolejne sklepy

Sun, 23 Sep 2018 09:46:18 +0200

Pod koniec ubiegłego roku nastąpił symboliczny dla branży handlowej moment. W Sosnowcu zakończyła się operacja równania z ziemią centrum handlowego. To pierwszy tego typu obiekt, który został definitywnie zamknięty. Od tego czasu końca doczekało się wiele placówek, sklepów spożywczych, księgarni. Z mapy Polski znikają punkty takich sieci, jak Tesco, Piotr i Paweł, Matras i wiele innych. Czy to kryzys w handlu? Czy Polacy przestali kupować?

Reklama

Strony Wiedziec.pl

Porady ekspertów

Australijski przemysł zbrojeniowy che przenieść produkcję do Polski

Wielozadaniowy pojazd opancerzony Hawkei - produkowany przez australijską filię koncernu Thales - to młodszy brat sprawdzonego na misjach w Iraku, Afganistanie i Mali Bushmastera. Polskim siłom zbrojnym został zaproponowany w ramach programu Pegaz, który zakłada kupno nowych wozów dla m.in. dla Wojsk Specjalnych i Żandarmerii Wojskowej.

Skutki w VAT zakończenia umowy najmu lokalu

Sposób rozliczenia podatku VAT po zakończeniu umowy najmu uzależniony jest od tego, w jaki sposób zostanie rozliczona pobrana kaucja albo w jaki sposób nastąpiło rozliczenie poniesionych nakładów ulepszających w wynajmowanym lokalu. Ważne jest także to, czy najemca po zakończeniu umowy najmu lokal opuścił, czy dalej z niego korzysta.

Handel w niedzielę - czy sklepy będą zamknięte?

W niedzielę 23 września sklepy będą zamknięte. W kolejną niedzielę - 30 września - zakaz handlu nie będzie obowiązywał.

Wystartowała ogólnopolska kampania Caritas "Kromka chleba dla sąsiada"

Pod hasłem "Kromka chleba dla sąsiada" wystartowała w tym tygodniu kampania Caritas Polska - . Jej celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dzielenia się, a także na potrzeby seniorów - poinformowało PAP biuro prasowe Caritasu.

Czy zakup nieruchomości za granicą zwolni nas od podatku ze zbycia nieruchomości w Polsce?

Jak wygląda kwestia zwolnienia podatkowego w przypadku ponoszenia wydatków na cele mieszkaniowe za granicą?

Polecamy