Dziś jest: 16.07.2018

Wiadomości: 7

Reklama

Ostatnio czytane

Syndyk Amber Gold: Prawdopodobnie w przyszłym roku ruszy wypłata pieniędzy dla pokrzywdzonych

Syndyk masy upadłościowej po Amber Gold, zeznając przed sejmową komisją śledczą, powiedział, że do tej pory udało mu się zabezpieczyć 67 milionów złotych majątku spółki. Zaznaczył, że do masy upadłości powinien zgromadzić jeszcze kolejne kilka lub kilkanaście milionów.

Urzędowa interpretacja chroni prawo do zwrotu podatku

Indywidualna interpretacja prawa podatkowego chroni podatnika, który się do niej zastosował. Zakres tej ochrony bywa jednak często przedmiotem sporów z fiskusem. W jednym z najnowszych orzeczeń wojewódzki sąd administracyjny zdecydował, iż należy ją pojmować w sposób szeroki. Zastosowanie się do interpretacji nie może szkodzić podatnikowi

Dlaczego przedsiębiorca e-commerce musi mieć dobry regulamin

Regulamin sklepu internetowego jest najważniejszym dokumentem prawnym każdego serwisu lub sklepu internetowego. Stanowi on swego rodzaju wzorzec umowny, będący zbiorem praw i obowiązków zarówno klienta sklepu, jak i przedsiębiorcy prowadzącego e-działalność.

Przekształcenia spółek tylko ze względów ekonomicznych

Od 1 stycznia 2018 r. przeprowadzenie transakcji łączenia i dzielenia spółek wymaga uzasadnienia ekonomicznego. Jeśli zaś urząd skarbowy uzna, że głównym celem transakcji połączenia lub podzielenia spółki jest osiągnięcie korzyści podatkowej, to może zażądać podatku od spółki przejmującej inną spółkę, a także od jej wspólników. Wprowadzona z początkiem 2018 r. nowelizacja ustawy PIT oraz ustawy CIT zakłada bowiem opodatkowanie wartości całego otrzymanego przez spółkę przejmującą i wydzielanego ze spółki dzielonej majątku oraz opodatkowanie wspólników.

Spółka zapłaci podatek dochodowy od wynajmu powierzchni biurowej

Przychody z tytułu własności nieruchomości nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, jeśli budynek wykorzystywany jest wyłącznie lub w głównym stopniu na własne potrzeby podatnika. Problem pojawia się w sytuacji, gdy spółka wynajmuje część powierzchni biurowej innym podmiotom. Zdaniem fiskusa, jedynie przeznaczenie niewielkiej części nieruchomości na cele komercyjne pozwala uniknąć podatku.

Ciekawe strony

Biznes

Zatory płatnicze dotyczą ponad połowy firm. Przedsiębiorcy z konkretnymi propozycjami dla rządu

Mon, 16 Jul 2018 15:10:40 +0200

Zatory płatnicze to zmora polskich firm. Ministerstwo przedsiębiorczości chce pomóc, powstaje projekt Zielonej Księgi. Co na to przedsiębiorcy?

Pan zapłaci, pani zapłaci. Na daninę solidarnościową zrzucą się szefowie każdego pracownika i przedsiębiorcy

Mon, 16 Jul 2018 14:23:06 +0200

Premier Mateusz Morawiecki znów minął się z prawdą. W kwietniu obiecywał, że rząd tzw. daniną solidarnościową objęci zostaną tylko najbogatsi. W rzeczywistości zapłaci ją każdy pracodawca i przedsiębiorca w Polsce. W dodatku o jej wysokości co roku będą decydować posłowie

Poczta Polska zostanie Narodowym Operatorem Cyfrowym. O ile wygra konkurs

Mon, 16 Jul 2018 14:22:02 +0200

Korespondencja w wersji papierowej ma systematycznie odchodzić do lamusa. W przyszłym roku pierwsze urzędowe pisma trafią do obywateli drogą elektroniczną. Odciąży to Pocztę Polską, ale też może przynieść jej spore straty. Ministerstwo Cyfryzacji nie chce do tego dopuścić i prawdopodobnie to państwowa spółka zajmie się elektronicznymi doręczeniami.

Zakaz handlu. Sposób Żabki na wyczerpaniu. Inspekcja Pracy wystraszyła właścicieli sklepów

Mon, 16 Jul 2018 13:39:43 +0200

Trik Żabki „na placówkę pocztową” się wyczerpuje. Niektórzy prowadzący sklepy rezygnują ze sprzedawania w niedzielę niehandlową. Dlaczego? Bo rozeszły się informacje o kontrolach Inspekcji Pracy i kierowaniu spraw do sądów - wynika z informacji money.pl. Są już nawet pierwsze wyroki.

Podwyżki na uczelniach od nowego roku akademickiego. Co najmniej 4,5 tys. zł na rękę dla profesora zwyczajnego

Mon, 16 Jul 2018 13:22:36 +0200

Jedna z poprawek Senatu zakłada, że urzędujący sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego lub Sądu Administracyjnego oraz sędziowie w stanie spoczynku zyskają prawo do dożywotniego zatrudnienia na uczelni bez względu na wynik oceny pracowniczej.

Prezes PKN Orlen z najniższą pensją w Europie. Może dostać podwyżkę

Mon, 16 Jul 2018 12:02:47 +0200

Prezes Daniel Obajtek może liczyć na podwojenie pensji.

Ceny będą rosły jeszcze szybciej. NBP prognozuje inflację

Mon, 16 Jul 2018 11:49:21 +0200

Inflacja ma skoczyć w okolice 3 proc., a więc lekko powyżej docelowego poziomu.

Fiasko rządowego programu. Kosztował miliony, a skorzystali nieliczni

Mon, 16 Jul 2018 09:39:03 +0200

Z możliwości zapłodnienia in vitro skorzystało prawie 12 tysięcy par, z rządowego programu wspierania rozrodczości - ledwie 107.

Reklama

Strony Wiedziec.pl

Porady ekspertów

Rafalska: Dialog społeczny w Polsce ma się nieźle

- Dialog społeczny w Polsce ma się nieźle - powiedziała w poniedziałek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dodała, że partnerzy uczą się szukania kompromisów przy rozwiązywaniu problemów gospodarczych i konfliktów społecznych.

Ardanowski wiemy, kto okrada naszych rolników

- Protesty są w jakiejś mierze gestem desperacji oszukiwanych i okradanych od lat rolników. Sprawę problemów cenowych owoców miękkich obserwuję od lat. Rozumiem niezadowolenie rolników, którzy są producentami wiśni, malin czy truskawek - zapowiedział w wywiadzie dla wPolityce.pl minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

DGP: Na polskim rynku mocy jest miejsce dla węgla

- Budowa nowych bloków wytwórczych w Opolu, Turowie, Kozienicach czy Jaworznie pochłonęła ponad 20 mld zł - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" prezes Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej i szef PGE Henryk Baranowski.

Zakup amerykańskiego LNG przez Polskę to więcej niż transakcja

Anders, senator i minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wskazuje, że umowa podpisana w ubiegłym miesiącu podczas Światowej Konferencji Gazownictwa (World Gas Conference) w Waszyngtonie przez polską spółkę PGNiG z dwoma amerykańskimi producentami skroplonego gazu ziemnego (LNG) - Port Arthur LNG oraz Venture Global LNG - o dostawach, począwszy od 2022 r., w sumie 4 mln ton LNG rocznie to ważny krok dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i Europy oraz "dla rozkwitu wspaniałej przyjaźni Polski z północno-wschodnim wybrzeżem Teksasu".

Komitet Regionów UE chce obowiązkowego systemu oznaczeń żywności

Komitet Regionów UE zaapelował o utworzenie obowiązkowego europejskiego systemu etykietowania żywności. Miałby on funkcjonować w oparciu o kolorowe oznaczenia

Polecamy