Dziś jest: 24.02.2018

Wiadomości: 7

Reklama

Ostatnio czytane

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na outsourcing księgowości

Księgowość to jeden z najważniejszych elementów funkcjonowania firmy. Właściciele nawet niewielkich przedsiębiorstw wolą zadania księgowe powierzyć specjalistom z zewnętrznych podmiotów i skupić się na prowadzeniu biznesu.

Sądy bez litości dla podatników ze względu na słabą argumentację wniosków

Trudna sytuacja finansowa nie wstrzymuje egzekucji, zwłaszcza jeśli wniosek o jej wstrzymanie jest źle lub słabo uzasadniony - potwierdza kolejny wyrok sądu, wydany na początku tego roku. Wydaje się, że zasilająca kasę Skarbu Państwa windykacja należności z tytułu podatku od towarów i usług będzie w 2018 r. nadal wzbudzać wiele emocji.

Zmienią się oznaczenia energetyczne produktów. Zniknie klasa A+

Zmienią się oznaczenia sprawności energetycznej na kupowanych towarach. Chodzi między innymi o sprzęt RTV - AGD. Zniknie klasa energetyczna "A" z plusami. Ministerstwo Energii przygotowuje projekt ustawy, który ma wdrożyć odpowiednie unijne przepisy.

Już ponad milion plików JPK_VAT

Do systemu resortu finansów trafiło już ponad milion plików JPK_VAT za styczeń - poinformował w piątek wiceminister finansów Paweł Cybulski. Resort przypomina, że poniedziałek będzie ostatnim dniem, kiedy podatnicy VAT będą mogli złożyć pliki JPK_VAT za styczeń br.

Badanie e-sklepów: Który Rossmann jest tańszy - polski czy niemiecki?

Artykuły w naszym sklepie internetowym Rossman są w większości inne, niż w Niemczech. Nawet te, które tak samo się nazywają, zwykle różnią się miejscem produkcji, składem lub gramaturą. Według analizy Instytutu Badawczego ABR SESTA, z ok. 28 tys. towarów obu drogerii na dzień badania, tylko 366 miało zgodne kody EAN. Ogólnie aż 245 (67 proc.) identycznych produktów było u nas droższych, a 121 (33 proc.) - tańszych.

Ciekawe strony

Biznes

Bankruci, aferzyści, oszuści. Ciemna strona list najbogatszych Polaków

Sat, 24 Feb 2018 10:15:59 +0100

Kiedyś byli stałymi bywalcami list najbogatszych Polaków. Dysponowali fortunami szacowanymi na miliony, a nawet miliardy złotych. Dziś nie ma po nich śladu, a o ich interesach mówi się jedynie przy okazji wspominania największych klap biznesowych nad Wisłą. Aferzyści, oszuści, bankruci... oto upadli milionerzy. Zobaczcie sami, kto znalazł się w tym niechlubnym gronie.

Czarny efekt 500+. Aktywność zawodowa Polaków spada

Sat, 24 Feb 2018 08:53:10 +0100

Ponad 30 proc. dorosłych Polaków w rodzinach, gdzie pobierane jest świadczenie 500+ na pierwsze i jedyne dziecko, nie ma zatrudnienia, ani go nie szuka - pokazały dane GUS. Program 500+ nie promuje zatrudnienia, a może sprzyjać wzrostowi bierności zawodowej.

Polska gospodarka się przegrzewa? Aż tak źle to jeszcze nie jest

Sat, 24 Feb 2018 08:11:40 +0100

Ekonomiści Citi Handlowego w ubiegłym tygodniu wznowili dyskusję o przegrzaniu polskiej gospodarki. Ponad pięcioprocentowy wzrost gospodarczy w czwartym kwartale ich zaniepokoił. Z danych gospodarczych wynika, że takie opinie są jeszcze na wyrost.

Morawiecki zafascynowany Pikettym. Premier czerpie wzorce z czołowego ekonomisty

Fri, 23 Feb 2018 18:00:48 +0100

O fascynacji premiera Mateusza Morawieckiego pomysłami francuskiego ekonomisty Thomasa Piketty’ego pisaliśmy już kilkukrotnie. Trend zauważyły także zachodnie media. Bloomberg ostrzegł jednak przed realizowanymi w Polsce pomysłami socjalisty.

Lista najbardziej poszukiwanych pracowników. Firmy zabijają się o te osoby, ale nie płacą zbyt dużo

Fri, 23 Feb 2018 16:22:58 +0100

Chcesz mieć pewną pracę? Przekwalifikuj się. Pracodawcy "od zaraz" zatrudnią fachowców z kilkunastu branż. Zanim jednak wybierzesz nowy fach sprawdź, ile możesz zarabiać. Najbardziej poszukiwani pracownicy, wcale nie są tymi najlepiej opłacanymi.

Szczecińska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie A2

Fri, 23 Feb 2018 12:20:36 +0100

Prokuratura zbada kulisy budowy i eksploatacji A2 zarządzanej przez spółkę Autostrada Wielkopolska.

Anna Streżyńska szuka "mistrzów blockchain". Oferuje pracę dla klientów z całego świata

Fri, 23 Feb 2018 11:52:36 +0100

Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji a obecnie szefowa firmy MC2 Solutions, szuka programistów. - Nie stoję nad głową, nie pilnuję, nie rozliczam z każdej godziny. Szukam zarówno samodzielnych mistrzów w tym fachu i osób do przyuczenia - tłumaczy money.pl. Jej współpracownicy będą za to programować dla klientów z Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malezji, Hiszpanii i Niemiec.

Bezrobocie w Polsce. Rośnie drugi miesiąc z rzędu

Fri, 23 Feb 2018 10:00:48 +0100

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane z rynku pracy.

Reklama

Strony Wiedziec.pl

Polecamy